Return to IndexLogin

2021 2A State Volleyball
Yakima Valley SunDome
Friday, November 19 - Saturday, November 20

Public View   View:
WIAA/Gesa Credit Union State Championships
 
November 19
November 19
November 20
November 20
 
 
Ct. #1
11 Enumclaw 2
#1 25-19, 20-25, 21-25, 25-13, 17-15
6 Lynden 3
         
        
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and live set scores.

        
  
Ct. #2
6 Lynden 0
#13 25-16, 25-15, 25-07
3 Ridgefield 3
W1 vs. W2
     
       
       
Ct. #2
14 Sequim 0
#2 25-10, 25-12, 25-7
3 Ridgefield 3
       
       
       
     
Ct. #1
3 Ridgefield 3
#21 25-19, 25-13, 25-12
2 Steilacoom 0
W13 vs. W14
   
        
        
Ct. #3
10 Ellensburg 2
#3 25-19, 26-24, 21-25, 24-26, 23-21
7 White River 3
        
        
        
  
Ct. #3
7 White River 0
#14 25-19, 25-14, 25-15
2 Steilacoom 3
W3 vs. W4
      
        
        
Ct. #4
15 Shadle Park 1
#4 25-18, 25-17, 18-25, 25-15
2 Steilacoom 3
        
        
        
        
1st/2nd - Ct. #3
3 Ridgefield 1
#26 25-23, 25-16, 20-25, 25-23
1 Columbia River 3
W21 vs. W22
        
        
Ct. #5
12 North Kitsap 3
#5 25-20, 25-23, 25-22
5 Washington 0
        
        
        
  
Ct. #4
12 North Kitsap 0
#15 25-14, 25-16, 25-14
4 Burlington-Edison 3
W5 vs. W6
      
        
        
Ct. #1
13 Tumwater 0
#6 25-11, 25-13, 27-25
4 Burlington-Edison 3
        
        
        
     
Ct. #4
4 Burlington-Edison 0
#22 15-25, 13-25, 16-25
1 Columbia River 3
W15 vs. W16
   
        
        
Ct. #2
9 Anacortes 3
#7 25-18, 25-21, 25-23
8 Ephrata 0
        
        
        
  
Ct. #5
9 Anacortes 0
#16 25-15, 25-22, 25-13
1 Columbia River 3
W7 vs. W8
      
        
        
Ct. #3
16 Mark Morris 0
#8 25-17, 25-17, 25-8
1 Columbia River 3
        
       
3rd/4th - Ct. #1
2 Steilacoom 3
#25 20-25, 14-25, 25-20, 25-16, 15-11
4 Burlington-Edison 2
L21 vs. L22
       
        
        
        
   
Ct. #2
11 Enumclaw 3
#9 25-18, 25-18, 25-23
14 Sequim 0
L1 vs. L2
     
         
         
     
Ct. #1
11 Enumclaw 3
#17 25-16, 25-11, 25-22
15 Shadle Park 0
W9 vs. W10
   
        
        
   
Ct. #3
10 Ellensburg 2
#10 22-25, 25-23, 21-25, 25-12, 15-12
15 Shadle Park 3
L3 vs. L4
     
        
        
        
7th/8th - Ct. #1
11 Enumclaw 1
#23 25-23, 25-18, 22-25, 25-17
16 Mark Morris 3
W17 vs. W18
        
        
   
Ct. #4
5 Washington 3
#11 25-16, 30-28, 25-17
13 Tumwater 0
L5 vs. L6
     
        
        
     
Ct. #2
5 Washington 1
#18 23-25, 28-26, 25-19, 25-21
16 Mark Morris 3
W11 vs. W12
   
        
        
   
Ct. #1
8 Ephrata 1
#12 15-25, 25-20, 25-8, 25-15
16 Mark Morris 3
L7 vs. L8
     
        
        
         
         
         
      
Ct. #4
6 Lynden 2
#19 26-24, 25-15, 21-25, 20-25, 15-10
7 White River 3
L13 vs. L14
   
         
         
        
5th/6th - Ct. #2
7 White River 3
#24 25-23, 31-29, 25-20
9 Anacortes 0
W19 vs. W20
        
        
      
Ct. #5
12 North Kitsap 0
#20 25-19, 25-11, 25-15
9 Anacortes 3
L15 vs. L16
  
        
        
         
         
         
Trophies
First Place
Columbia River
Second Place
Ridgefield
Third Place
Steilacoom
Fourth Place
Burlington-Edison
Fifth Place
White River
Sixth Place
Anacortes
Seventh Place
Mark Morris
Eighth Place
Enumclaw
Admissions
TICKETS
Copyright rSchoolToday/VNN