Return to IndexLogin

2022 3A State Volleyball
Yakima Valley SunDome
Thursday, November 17 - Friday, November 18

Public View   View:
 
November 17
November 17
November 17
November 18
November 18
 
 
   
11 Bishop Blanchet 3
#5 25-23, 25-21, 21-25, 25-14
6 Snohomish 1
Loser to #13
         
           
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and match results.

           
     
11 Bishop Blanchet 3
#17 25-20, 17-25, 25-22, 25-22
3 Peninsula 1
Loser to #23
     
19 Auburn Riverside 1
#1 20-25, 18-25, 25-21, 16-25
14 Lynnwood 3
Loser Out
         
         
  
14 Lynnwood 0
#6 21-25, 11-25, 10-25
3 Peninsula 3
Loser to #13
       
         
         
       
11 Bishop Blanchet 1
#25 19-25, 25-19, 24-26, 20-25
2 Mead 3
Loser to #29
   
           
           
   
10 Ferndale 3
#7 25-18, 25-12, 12-25, 25-14
7 Gig Harbor 1
Loser to #14
        
           
           
     
10 Ferndale 0
#18 9-25, 13-25, 17-25
2 Mead 3
Loser to #23
      
18 Monroe 1
#2 25-22, 20-25, 12-25, 27-25
15 Kelso 3
Loser Out
          
          
  
15 Kelso 0
#8 20-25, 9-25, 25-27
2 Mead 3
Loser to #14
        
          
          
          
1st/2nd
2 Mead 0
#30 17-25, 13-25, 25-10
1 Lakeside 3
           
           
   
12 Prairie 0
#9 16-25, 14-25, 24-26
5 Bellevue 3
Loser to #15
        
           
           
     
5 Bellevue 1
#19 18-25, 21-25, 25-23, 20-25
4 Mt. Spokane 3
Loser to #24
      
20 Holy Names Academy 0
#3 12-25, 18-25, 15-25
13 Seattle Prep. 3
Loser Out
          
          
  
13 Seattle Prep. 0
#10 18-25, 18-25, 21-25
4 Mt. Spokane 3
Loser to #15
        
          
          
       
4 Mt. Spokane 1
#26 22-25, 18-25, 25-23, 21-25
1 Lakeside 3
Loser to #29
   
           
           
   
9 Meadowdale 1
#11 23-25, 18-25, 29-27, 12-25
8 North Thurston 3
Loser to #16
        
           
           
     
8 North Thurston 0
#20 18-25, 15-25, 11-25
1 Lakeside 3
Loser to #24
      
17 Silas 0
#4 23-25, 16-25, 13-25
16 Lake Washington 3
Loser Out
          
          
  
16 Lake Washington 0
#12 13-25, 8-25, 10-25
1 Lakeside 3
Loser to #16
        
         
3rd/4th
11 Bishop Blanchet 3
#29 17-25, 27-25, 26-24, 25-22
4 Mt. Spokane 1
L25 vs. L26
         
          
           
           
      
L5 vs. L6
6 Snohomish 2
#13 25-13, 23-25, 25-19, 22-25, 14-16
14 Lynnwood 3
Loser Out
     
            
            
        
14 Lynnwood 0
#21 21-25, 22-25, 19-25
15 Kelso 3
Loser Out
   
           
           
      
L7 vs. L8
7 Gig Harbor 0
#14 23-25, 17-25, 24-26
15 Kelso 3
Loser Out
     
           
           
           
7th/8th
15 Kelso 3
#27 31-33, 25-20, 25-19, 25-18
16 Lake Washington 1
           
           
      
L9 vs. L10
12 Prairie 1
#15 25-20, 18-25, 19-25, 23-25
13 Seattle Prep. 3
Loser Out
     
           
           
        
13 Seattle Prep. 0
#22 22-25, 18-25, 13-25
16 Lake Washington 3
Loser Out
   
           
           
      
L11 vs. L12
9 Meadowdale 1
#16 19-25, 15-25, 25-23, 20-25
16 Lake Washington 3
Loser Out
     
           
           
            
            
            
         
L17 vs. L18
3 Peninsula 3
#23 25-22, 25-15, 25-22
10 Ferndale 0
Loser Out
   
            
            
           
5th/6th
3 Peninsula 3
#28 25-18, 21-25, 25-22, 20-25, 15-12
5 Bellevue 2
           
           
         
L19 vs. L20
5 Bellevue 3
#24 25-15, 25-10, 25-20
8 North Thurston 0
Loser Out
  
           
           
            
            
            
Trophies
First Place
Lakeside (Sea)
Second Place
Mead
Third Place
Bishop Blanchet
Fourth Place
Mt Spokane
Fifth Place
Peninsula
Sixth Place
Bellevue
Seventh Place
Kelso
Eighth Place
Lake Washington
Admissions
TICKETS
Copyright rSchoolToday/VNN