|
Wednesday, May 4, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
B | 5:00 PM @ Sehome HS |
Cedarcrest 1 @Sehome 0 |
Cedarcrest to #4 | Out | |
A | 6:00 PM @ Bellingham HS |
Lakewood 8 @Bellingham 3 |
Lakewood to #1 | Out | |
Saturday, May 7, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#1 | 12:00 PM Daniels Field |
Lakewood 0 @Anacortes 6 |
Anacortes to #5 | Lakewood to #7 | |
#2 | 12:00 PM Volunteer Park |
Sedro-Woolley 4 @Archbishop Murphy 10 |
Archbishop Murphy to #5 | Sedro-Woolley to #7 | |
#3 | 3:00 PM Volunteer Park |
Squalicum 1 @Burlington-Edison 5 |
Burlington-Edison to #6 | Squalicum to #8 | |
#4 | 3:00 PM Daniels Field |
Cedarcrest 0 @Lynden 10 |
Lynden to #6 | Cedarcrest to #8 | |
Tuesday, May 10, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#5 | 3:00 PM Daniels Field |
Anacortes 1 @Archbishop Murphy 2 |
Archbishop Murphy to #12 | Anacortes to #10 | |
#7 | 3:00 PM Volunteer Park |
Lakewood 3 @Sedro-Woolley 4 |
Sedro-Woolley to #9 | Out | |
#6 | 6:00 PM Daniels Field |
Burlington-Edison 0 @Lynden 10 |
Lynden to #12 | Burlington-Edison to #9 | |
#8 | 6:00 PM Volunteer Park |
Squalicum 0 @Cedarcrest 4 |
Cedarcrest to #10 | Out | |
Saturday, May 14, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#11 | TBD Daniels Field |
Burlington-Edison 4 @Anacortes 5 |
Third Place | Out | |
#9 | 10:00 AM Daniels Field |
Sedro-Woolley 4 @Burlington-Edison 8 |
Burlington-Edison to #11 | Out | |
#10 | 10:00 AM Volunteer Park |
Cedarcrest 0 @Anacortes 3 |
Anacortes to #11 | Out | |
#12 | 3:00 PM Daniels Field |
Archbishop Murphy 5 @Lynden 4 |
First Place | Second Place |
DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and results.
1 | Seed 1 | Lynden |
2 | Seed 2 | Anacortes |
3 | Seed 3 | Archbishop Murphy |
4 | Seed 4 | Burlington-Edison |
5 | Seed 5 | Squalicum |
6 | Seed 6 | Sedro-Woolley |
7 | Seed 7 | Bellingham |
8 | Seed 8 | Sehome |
9 | Seed 9 | Cedarcrest |
10 | Seed 10 | Lakewood |