App Logo Sponsor Logo
App Logo   Sponsor Logo
2022 District 3/4 4A Girls Soccer
SHARE
Sat, Oct 29 - Sat, Nov 5
November 5
  
November 3
  
November 1
  
October 29
  
November 1
  
November 3
 
         
#1 14 Graham Kapowsin 2
11 Kennedy Catholi 1
      
               
      
#9 14 Graham Kapowsin 0
6 Kentwood 2
        
        
#2 6 Kentwood 2
3 Olympia 4
      
              
   
#15 6 Kentwood 0
2 Tahoma 2
           
        
#3 15 Union 2
10 Puyallup 1
  
#13 3 Olympia 1
7 Curtis 2
   
             
      
#10 15 Union 2
2 Tahoma 3
       
        
#4 7 Curtis 1
2 Tahoma 0
      
              
#18 6 Kentwood 1
8 Kentridge 0
              
        
#5 13 Mount Rainier 0
12 South Kitsap 2
     
#17 7 Curtis 0
4 Camas 1
             
      
#11 12 South Kitsap 0
5 Rogers (Puyallu 2
       
        
#6 5 Rogers (Puyallu 0
4 Camas 3
      
              
   
#16 5 Rogers (Puyallu 2
8 Kentridge 0
           
        
#7 16 Bellarmine 1
9 Skyview 3
  
#14 4 Camas 1
1 Sumner 0
   
             
      
#12 9 Skyview 0
8 Kentridge 1
       
        
#8 8 Kentridge 0
1 Sumner 2
      
              
               
Click on game box for more game details.
November 5
  
November 3
  
November 1
  
October 29
  
November 1
  
November 3
 
         
#1 14 Graham Kapowsin 2
11 Kennedy Catholi 1
      
               
      
#9 14 Graham Kapowsin 0
6 Kentwood 2
        
        
#2 6 Kentwood 2
3 Olympia 4
      
              
   
#15 6 Kentwood 0
2 Tahoma 2
           
        
#3 15 Union 2
10 Puyallup 1
  
#13 3 Olympia 1
7 Curtis 2
   
             
      
#10 15 Union 2
2 Tahoma 3
       
        
#4 7 Curtis 1
2 Tahoma 0
      
              
#18 6 Kentwood 1
8 Kentridge 0
              
        
#5 13 Mount Rainier 0
12 South Kitsap 2
     
#17 7 Curtis 0
4 Camas 1
             
      
#11 12 South Kitsap 0
5 Rogers (Puyallu 2
       
        
#6 5 Rogers (Puyallu 0
4 Camas 3
      
              
   
#16 5 Rogers (Puyallu 2
8 Kentridge 0
           
        
#7 16 Bellarmine 1
9 Skyview 3
  
#14 4 Camas 1
1 Sumner 0
   
             
      
#12 9 Skyview 0
8 Kentridge 1
       
        
#8 8 Kentridge 0
1 Sumner 2
      
              
               
Tap game box for more game details.
 
Saturday, October 29, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#1 10:00 AM
Highline Memorial Stadium
Graham Kapowsin 2
@Kennedy Catholic 1
Graham Kapowsin to #9 Out
#8 11:00 AM
Bonney Lake HS
Kentridge 0
@Sumner 2
Sumner to #14 Kentridge to #12
#6 12:00 PM
Doc Harris Stadium
Rogers (Puyallup) 0
@Camas 3
Camas to #14 Rogers (Puyallup) to #11
#2 12:30 PM
Ingersoll Stadium
Kentwood 2
@Olympia 4
Olympia to #13 Kentwood to #9
#7 1:00 PM
Skyview HS
Bellarmine 1
@Skyview 3
Skyview to #12 Out
#5 2:30 PM
South Kitsap HS
Mount Rainier 0
@South Kitsap 2
South Kitsap to #11 Out
#4 5:00 PM
Tahoma HS
Curtis 1
@Tahoma 0
Curtis to #13 Tahoma to #10
#3 6:00 PM
Sparks Stadium
Union 2
@Puyallup 1
Union to #10 Out
 
Tuesday, November 1, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#12 5:00 PM
Ingersoll
Skyview 0
@Kentridge 1
Kentridge to #16 Out
#10 5:30 PM
Art Crate
Union 2
@Tahoma 3
Tahoma to #15 Out
#14 7:00 PM
Ingersoll
Camas 1
@Sumner 0
Camas to #17 Third Place
#9 7:30 PM
Art Crate
Graham Kapowsin 0
@Kentwood 2
Kentwood to #15 Out
#11 7:30 PM
Sunset Chev
South Kitsap 0
@Rogers (Puyallup) 2
Rogers (Puyallup) to #16 Out
#13 7:30 PM
French Field
Olympia 1
@Curtis 2
Curtis to #17 Third Place
 
Thursday, November 3, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#15 6:00 PM
Maple View MS
Kentwood 0
@Tahoma 2
Fifth Place Kentwood to #18
#17 6:00 PM
Ingersoll
Curtis 0
@Camas 1
First Place Second Place
#16 7:30 PM
Sparks Stadium
Rogers (Puyallup) 2
@Kentridge 0
Fifth Place Kentridge to #18
 
Saturday, November 5, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#18 11:00 AM
Kentwood HS
Kentwood 1
@Kentridge 0
Seventh Place Out
2022 District 3/4 4A Girls Soccer
Sat, Oct 29 - Sat, Nov 5

Tournament Director:
Bob Kickner
[email protected]
Winners AND Losers of Game #17, Losers of Games #13 and #14 and Winners of Games #15, #16 and #18 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.

Winner AND Loser of Game 13 and Game 12, and Winner AND Loser of Games 20, 19 and 18 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.

test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and match results.

On to State

First Place
Camas
Second Place
Curtis
Third Place
Olympia
Third Place
Sumner
Fifth Place
Tahoma
Fifth Place
Rogers (Puyallup)
Seventh Place
Kentwood

Tournament Seeding

1Seed 1Sumner
2Seed 2Tahoma
3Seed 3Olympia
4Seed 4Camas
5Seed 5Rogers (Puyallup)
6Seed 6Kentwood
7Seed 7Curtis
8Seed 8Kentridge
9Seed 9Skyview
10Seed 10Puyallup
11Seed 11Kennedy Catholic
12Seed 12South Kitsap
13Seed 13Mount Rainier
14Seed 14Graham Kapowsin
15Seed 15Union
16Seed 16Bellarmine