|
Thursday, February 2, 2023 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
A | 5:30 PM Liberty HS (Spangle) |
Jenkins (Chewelah) 43 @Asotin 40 |
Jenkins (Chewelah) to #2 | Out | |
Saturday, February 4, 2023 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#2 | 5:30 PM Main Gym |
Jenkins (Chewelah) 23 @Reardan 34 |
Reardan to #6 | Out | |
#1 | 7:00 PM Main Gym |
Kettle Falls 42 @Lind-Ritzville-Sprague 51 |
Lind-Ritzville-Sprague to #4 | Out | |
Monday, February 6, 2023 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#3 | 3:30 PM Fieldhouse |
Davenport 57 @Liberty (Spangle) 60 |
Liberty (Spangle) to #9 | Davenport to #7 | |
#4 | 5:00 PM Main Gym |
TBD @St. George's |
St. George's to #9 | Lind-Ritzville-Sprague to #7 | |
#4 | 5:00 PM Fieldhouse |
Lind-Ritzville-Sprague 49 @St. George's 63 |
St. George's to #9 | Lind-Ritzville-Sprague to #7 | |
#5 | 6:30 PM Fieldhouse |
Upper Columbia Acad. 51 @Northwest Chr (Colbert) 40 |
Upper Columbia Acad. to #10 | Northwest Chr (Colbert) to #8 | |
#6 | 8:00 PM Fieldhouse |
Reardan 24 @Colfax 60 |
Colfax to #10 | Reardan to #8 | |
Wednesday, February 8, 2023 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#8 | 3:30 PM Fieldhouse |
Northwest Chr (Colbert) 49 @Reardan 40 |
Northwest Chr (Colbert) to #12 | Out | |
#9 | 3:30 PM Main Gym |
Liberty (Spangle) 48 @St. George's 46 |
Liberty (Spangle) to #15 | St. George's to #12 | |
#10 | 5:00 PM Main Gym |
Upper Columbia Acad. 25 @Colfax 61 |
Colfax to #15 | Upper Columbia Acad. to #11 | |
#7 | 8:00 PM Fieldhouse |
Davenport 62 @Lind-Ritzville-Sprague 39 |
Davenport to #11 | Out | |
Thursday, February 9, 2023 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#11 | 3:30 PM Main Gym |
Davenport 40 @Upper Columbia Acad. 42 |
Upper Columbia Acad. to #14 | Davenport to #13 | |
#12 | 5:00 PM Main |
Northwest Chr (Colbert) 56 @St. George's 46 |
Northwest Chr (Colbert) to #14 | St. George's to #13 | |
Saturday, February 11, 2023 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#13 | 11:00 AM Fieldhouse |
Davenport 54 @St. George's 49 |
Fifth Place | Sixth Place | |
#15 | 3:30 PM Main Gym |
Liberty (Spangle) 55 @Colfax 76 |
First Place | Second Place | |
#14 | 7:00 PM Main Gym |
Upper Columbia Acad. 25 @Northwest Chr (Colbert) 41 |
Third Place | Fourth Place |
DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and scores.
1 | South #1 | Colfax |
2 | North #1 | St. George's |
3 | South #2 | Liberty (Spangle) |
4 | North #2 | Northwest Christian (Colbert) |
5 | South #3 | Upper Columbia Acad. |
6 | North #3 | Davenport |
7 | South #4 | Lind-Ritzville-Sprague |
8 | North #4 | Reardan |
9 | South #5 | Asotin |
10 | North #5 | Kettle Falls |
11 | North #6 | Jenkins (Chewelah) |